Cvičiť som začal ako 16-ročný v roku 2011, základným cvičením doma, keďže som sa so svojimi 67kg ešte hanbil chodiť do posilky. Po mesiaci sme sa teda s kamošom hecli a kúpili si permanentku do gymu. Pämatám, že spravilo obrovský rozdiel, že sme do toho išli spolu, lebo keď sme sa už dohodli dvaja, tažsie sa tréningy vynechávali. Tiež sme jeden druhého snažili vždy potiahnuť a často sme sa (na sebe) aj dobre zasmiali 

15-ročný Michal, Leto 2010


V tomto čase som chodil na strednú a samozrejeme vynechal pár tréningov, týždňov, niekedy mesiacov. Napriek tomu som sa stále vracal naspať keďže som cítil, že v obdobiach kedy sa pravidelne hýbem, fungujem a cítim sa oveľa lepšie ako keď aktívny nie som.  

Okt. 2011, začínam cvičiť

Aug. 2012, fuckboy

August 2012, cca. po pol roku cvičenia


Tu som získal základy „železa“ – silového tréningu,  učiac sa od trojbojárov, trénerov a kulturistov v Popradských posilňovniach. V Auguste 2014 som skončil gympel a sťahoval sa do Kodane za štúdiom. Z tréningu som vtedy samozrejme vypadol a relatívne stresový režim v novej krajine + nočné šifty mi vzali nejakých 6kg. Pamätám ako som v Októbri prišiel prvýkrát domov a všetci ma ľutovali, že som vychudnutý.

Na cvičenie som ale po celý ten čas myslel a akonáhle som si zohnal členstvo do fitka, netrvalo dlho a bol som naspäť. Fyzicky a hlavne psychicky. 

Tu som sa začal zaujímať o stravu a doplnky výživy, keďže môj progres už nebol nejaký značný. Ako to býva, so zmenou stravy a vhodnou suplementáciou pomaly prichádzala aj vytúžená zmena telesnej kompozície. Konečne! Konečne som začal rásť ako som chcel, fitko bol pre mňa únik, no teraz aj pravidelná dávka sebavedomia a dôkaz, že práca na samom sebe je najdôležitejšia a jednoducho sa vypláca. 

November 2014 – September 2016, 76kg-86kg

Celé toto obdobie až do dnes je príbeh, ktorý by som raz rád celý porozprával, no v skratke som si cvičenie zamiloval a zistil, že

TELESNÁ TRANSFORMÁCIA SO SEBOU NESIE PREMENU OSOBNOSTI, UČÍ SEBADISCIPLÍNU, SPRÁVNE NÁVYKY A NAJDÔLEŽITEJŠIE – LEPŠIE ZDRAVIE. 

Február 2018, Kodaň

V lete 2017 som tiež začal svoj coaching pod menom VITNESS CONSULTING v Dánsku a stihol pracoval s mnohými ľudmi – od majiteľov firiem po študentov, 

PRODUCED BY M.HAVELKA

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon